آموزش لکه گیری فرش به روش‌های مختلف

فرش‌ها پر استفاده‌ترین وسایل منزل ما هستند. ما هر روز ساعت‌ها روی آن‌ها راه می‌رویم و تقریباً تمام مدتی که منزل هستیم با فرش‌ها سر و کار داریم. بنابراین طبیعیست که گاهی یک لیوان شیر از دست کودک شما روی فرش بریزد یا آنکه ناخواسته آب اناری که در حال دانه کردن هستید، فرش زیبای شما را قرمز کند.

ما در این مقاله روش‌هایی را گردآوری کردیم که به لکه گیری فرش با انواع لکه‌های مختلف می‌پردازد. بنابراین اگر فرش شما دچار لکه شد، نگران هیچ چیزی نباشید و این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

پاک کردن اکثر لکه‌ها از روی فرش

برای لکه گیری فرش یک محلول معجزه‌گر با ترکیبی از سرکه و پودر ذرت (یا نمک سفید) وجود دارد که می‌تواند تقریباً اکثر لکه‌های ممکن را از بین ببرد. ابتدا یک پارچه آغشته به این محلول را روی لکه مورد نظر بمالید، سپس آن را آبکشی کنید و در مجاورت هوای آزاد و نور آفتاب قرار دهید تا بوی سرکه هم از بین ببرد. اگر این روش برای لکه گیری فرش شما جواب نداد، می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید.

پاک کردن لکه شیر، چای و قهوه از روی فرش

هنگامی که شیر، چای یا قهوه روی فرش شما می‌ریزد، فوراً اضافی آن را با کمک یک قاشق از روی فرش بردارید و چندین بار روی آن نقطه دستمال بکشید. سپس باید یک اسفنج را به ترکیب پودر ماشین لباسشویی و آب ولرم آغشته کنید و روی لکه‌ها بمالید. سپس با یک دستمال محل شستشو داده شده را خشک کنید.

پاک کردن لکه انار از سطح فرش

نوشیدنی ها از جمله آشامیدنی های محبوب و مورد علاقه برای استفاده در موارد مختلف هستند که در میان تعداد زیاد آنها چندین گونه محبوب تر وجود دارد. از جمله این نوشیدنی های محبوب آب انار است. انار یک میوه بسیار لذیذ و خوش طعم است که کمتر کسی می تواند از آن دل بکند. این میوه در شیوه های مختلفی استفاده می شود ..

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش

در خانه‌ای که فرزند دانش آموزش دارید، بدیهیست که خودکار و قلم به وفور یافت می‌شود. به خصوص در دوران قرنطینه کرونا که مدارس تعطیل شده‌اند و اکنون دانش آموزان از منزل به فرا گرفتن درس می‌پردازند و تمام تکالیفشان را باید در خانه انجام دهند. بنابراین احتمال ریختن جوهر خودکار روی فرش وجود دارد. اما در این صورت چطور باید لکه را پاک کرد؟

اگر می‌خواهید لکه جوهر خودکار از روی فرش شما پاک شود، باید فوراً بعد از ایجاد لکه آن اقدام به پاک کردن آن کنید. برای این کار شامپوی ملایم را روی لکه جوهر بریزید. سپس با آبپاش مقداری آب روی آب نقطه بریزید و با یک دستمال لکه را پاک کنید. اگر لکه پاک نشد، مجدداً این مراحل را تکرار کنید.

پاک کردن لکه آدامس از روی فرش

برای پاک کردن لکه آدامس از روی فرش کافیست یک تکه یخ روی آن قسمت بگذارید تا آدامس نرم شود، سپس به وسیله چاقو آن را از روی سطح فرش جدا کنید.

پاک کردن لکه نوشابه و شربت از روی فرش

فوراً پس از ایجاد لکه سعی کنید اضافی نوشابه یا شربت را به وسیله قاشق از روی فرش بردارید. سپس ترکیب پودر لباسشویی و آب را روی آن بریزید و با یک دستمال دیگر آن را خشک کنید.

پاک کردن لکه روغن از روی فرش

ابتدا توسط یک قاشق اضافه روغن را از روی فرش بردارید، سپس یک دستمال را آغشته به محلول آب و سرکه سفید و کمی کف (پودر لباسشویی) کرده و روی لکه بمالید. سپس فرش را با یک دستمال تمیز دیگر خشک کنید.

تهیه و تالیف : کارشناسان قالیشویی گل ابریشم

دیدگاه ها غیرفعال است