از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش

از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش


از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش یکی از کارهای سخت و دردسرآور برای خانم های خانه دارد. همه افراد دوست دارند فرش های تمیز و زیبایی را در خانه خود داشته باشند اما اگر لکه ای در فرش ها وجود داشته باشد می توان گفت زیبایی و تمیزی فرش ها زیر سوال می رود. تمیز نگه داشتن همیشگی فرش ها نیز کار سخت و پرزحمتی است و می توان گفت این احتمال وجود دارد که بر اساس تصادف و یا سهل انگاری لکه های مخلتف روی آن ریخته شود. به همین دلیل تمیز کردن لکه ها از روی فرش از اهمیت بالایی برخوردار است مخصوصا اگر این لکه ها از نوع قدیمی باشند. در ادامه شما را با نکات و روش های از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

نکات مهم از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش

مهم ترین نکته درباره از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش این است که در وهله اول نوع لکه و جنس الیاف فرش را شناسایی کنید و با در نظر گرفتن این دو مورد، از روش و ماده شیمیایی مناسب برای این کار استفاده کنید. همچنین توصیه می کنیم اجازه ندهید لکه های روی فرش قدیمی شوند و به سرعت در زمان ایجاد آن ها شروع به تمیز کردن آن ها کنید تا بتوانید راحت تر اقدام به تمیز کردن لکه ها کرده و از شر آن ها خلاص شوید.

پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش

پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش در تمام خانه‌ها حداقل یک نفر وجود دارد که یا محصل است یا با لوازم تحریر و نوشتاری کار می کند. این لوازم …

روش های از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش

استفاده از جوش شیرین

یکی از روش های اصلی و خوب برای از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش، استفاده از جوش شیرین است. در این روش بهتر است که در مرحله اول مقدار کافی از جوش شیرین را روی لکه قرار دهید و بگذارید تا به درون بافت فرش جذب شود. بعد از آن با استفاده از محلول ترکیبی آب و مایع ظرفشویی شروع به پاک کردن لکه کنید. با اسپری کردن این محلول بر روی لکه، کف های ایجاد شده روی لکه باعث به وجود آمدن واکنش بین محلول مایع ظرفشویی و جوش شیرین می شوند و از این طریق باعث از بین رفتن لکه روی فرش می شوند.

این روش را می توانید تا وقتی که لکه به صورت کامل از روی فرش پاک شود ادامه دهید. بعد از اتمام کار نیز حتما جای لکه را با آب ولرم شستشو دهید تا از نبود هیچ نوع ماده حلالی روی فرش اطمینان پیدا کنید.

برای خشک کردن نم و رطوبت ایجاد شده روی فرش نیز، آن قسمت از فرش را تا کرده و بالاتر از زمین قرار دهید تا باعث سریع تر شدن روند خشک شدن فرش شوید.

از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش

استفاده از محلول‌های صنعتی

سفید کننده های مختلفی در بازار موجود هستند که از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند و برای تمیز کردن لکه های قدیمی فرش بسیار مناسب هستند. اما توجه داشته باشید که فقط یک قاشق چایخوری از آن ها را با دو استکان آب ترکیب کنید و سپس روی لکه فرش اسپری کنید.

بعد از آن اجازه دهید کمی روی فرش باقی بماند و بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی اقدام به پاک کردن لکه از روی فرش کنید. همچنین پاک کردن فرش را به صورت حرکت بالا به پایین انجام دهید.

جارو کردن فرش

ساده ترین روش برای پاک کردن لکه فرش، جارو کردن آن است. برای این کار به خوبی و به دقت روی فرش را تمیز کنید و اگر این کار را به صورت مرتب و همیشگی انجام دهید می توانید شاهد از بین رفتن لکه ها به صورت خود به خود شوید.

آسان ترین روش

راحت ترین و بهترین روش برای از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش، سپردن فرش به قالیشویی ها است. در این روش می توانید مطمئن باشید هر نوع لکه چه جدید چه قدیمی از روی فرش شما پاک شده و تمیز می شود.

سخن پایانی

لکه های قدیمی روی فرش، یکی از دردسرآورترین نوع لکه ها هستند و باعث مشکلات مختلفی شده و روند تمیزسازی پرزحمتی را دارند. شما می توانید برای از بین بردن لکه های قدیمی از روی فرش، یکی از روش های معرفی شده در این مقاله را انتخاب کرده و انجام دهید. در نهایت توصیه می کنیم لکه ها را همان وهله اول از روی فرش تمیز کنید تا ماندگار نشوند.

سفارش آنلاین


قالیشویی گل ابریشم با سرویس دهی به سراسر تهران با ناوگان حمل و نقل مسقف و ایمن. همین حالا با ثبت سفارش آنلاین، از امکان حمل و نقل رایگان بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *