شستشوی فرش اتاق کودک - قالیشویی گل ابریشم

شستشوی فرش اتاق کودک


کودکان روحیه شاد و مثبتی را دارند و به طور روزمره مشغول بازی و یادگیری هستند. اتاق کودک مخصوصا فرش اتاق کودک به طور دائم کثیف می شود که برای شستشوی آن باید نکات مهمی را در این باره رعایت کنید چرا که علاوه بر تمیز کردن فرش اتاق کودک باید این کار را با در نظر گرفتن حساس بودن کودکان انجام دهید و تمامی اصول و نکات مهم در این باره رعایت کنید. در ادامه در نظر داریم شما را با نکات مهم درباره شستشوی فرش اتاق کودک آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

نکات مهم درباره شستشوی فرش اتاق کودک

در زمان شستن فرش اتاق کودک نباید مثل فرش بخش های دیگر خانه عمل کنید چرا که فرش اتاق کودک مثل پتو یا ملحفه او محسوب می شود و برای شستن آن باید نکات بهداشتی، ایمنی و حساسیت زا را در نظر گرفته و آن ها را رعایت کنید.

تاثیر فرش بر سلامتی

جنس الیاف فرش و مرغوبیت آن تاثیر زیادی در سلامتی ساکنین منزل دارد. این مطلب دربرگیرنده اطلاعات کامل درباره تاثیر فرش بر سلامتی است …

گردگیری فرش اتاق کودک

قبل از شستن فرش اتاق کودک بهتر است آن را گردگیری کنید. برای این کار از یک جاروبرقی استفاده کرده و همه گرد و غبار، ذرات و وسیله های خارجی فرش را از بین ببرید. با انجام دادن این کار تمیز کردن فرش راحت تر از قبل می شود و احتیاجی به استفاده از شوینده های قوی نخواهید داشت.

عدم استفاده از شوینده های قوی

فراموش نکنید که کودکان در اکثر مواقع روی زمین اتاق خود بازی می کنند به همین دلیل هرگز از شوینده های قوی برای شستن فرش اتاق آن ها استفاده نکنید، چرا که این کار باعث ایجاد تحریکات یا حساسیت های پوستی در کودک خواهد شد. بهتر است از شوینده های ملایم و مخصوص کودک و با شوینده های خانگی مثل سرکه استفاده کنید.

شوینده های مناسب

قبل از این که فرش اتاق کودک را بشویید باید فرش را با استفاده از شوینده های مناسب لکه گیری کنید. معمولا لکه های مختلفی مثل غذا، سس، آبرنگ، نجاست و خون در فرش اتاق کودک ایجاد می شود و روش پاک کردن این لکه ها با هم دیگر فرق دارد، به همین دلیل ابتدا باید از شر تمامی این لکه ها خلاص شوید تا سپس بتوانید کل فرش را با شوینده ملایم و خوبی شستشو دهید.

شستشوی فرش اتاق کودک - قالیشویی گل ابریشم

فرش اتاق کودک را چگونه بشوییم؟

همان طور که اشاره کردیم پوست کودکان بسیار حساس و آسیب پذیر است و به علت این که اکثر مواقع کودکان روی فرش اتاق خود بازی می کنند شستن مناسب و درست فرش اتاق کودک بسیار مهم و حیاتی است.

آلودگی ها و گرد و غبار روی فرش برای پوست و تنفس کودکان ضرر دارد. به همین دلیل باید این فرش ها را به صورت مرتب شسته و یا با شامپو فرش تمیز کنید. همچنین یکی از مسائل مهم در این باره انتخاب شوینده مناسب است. شوینده های نامناسب باعث آسیب به بافت فرش و همین طور خود کودک می شوند. با در نظر گرفتن نوع فرش باید از شوینده مناسب آن استفاده کنید. همچنین این شوینده ها باید از نوع ضد حساسیت و ضد آلرژی باشند تا برای کودک خطری نداشته باشند.

اصول شستشوی فرش اتاق کودک

فقط افراد با تجربه و متخصص می توانند فرش اتاق کودک را به صورت اصولی و صحیح شستشو دهند و این کار احتیاج به دقت و وقت زیادی است. همان طور که اشاره کردیم مهم ترین اصول درباره شستشوی فرش اتاق کودک، استفاده از شوینده با کیفیت، ضدآلرژی و ضد حساسیت است. یکی از اصول دیگر برای شستن فرش اتاق کوک این است که از فرچه های زبر و قوی استفاده نکنید چرا که باعث آسیب دیدن بافت فرش می شود. آخرین نکته در این باره این است که فرش اتاق کودک را بعد از شستن به خوبی خشک کنید، چرا که اگر هر نوع رطوبت و نم در فرش باقی مانده باشد باعث ایجاد قارچ، کپک و بوی بد خواهد شد.

شستشوی فرش اتاق کودک - قالیشویی گل ابریشم

سخن پایانی

برای شستشوی فرش اتاق کودک باید نکات مختلفی را رعایت کنید. برای این کار هم باید به نحوه گردگیری توجه کنید و هم به شوینده ای که استفاده می کنید توجه کنید تا حساسیت زا نباشد. در این مقاله نیز نکات مهم درباره شستشوی فرش اتاق کودک، اصول کلی آن و دیگر مسائل را بررسی کردیم. در نهایت توصیه می کنیم اگر تجربه یا وقت کافی در این باره ندارید برای شستشوی اصولی و مناسب فرش اتاق کودک این کار را به افراد متخصص و با تجربه در قالیشویی های معتبر و حرفه ای بسپارید.

سفارش آنلاین


قالیشویی گل ابریشم با سرویس دهی به سراسر تهران با ناوگان حمل و نقل مسقف و ایمن. همین حالا با ثبت سفارش آنلاین، از امکان حمل و نقل رایگان بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *