نوشیدنی‌ها از جمله آشامیدنی‌های محبوب و مورد علاقه برای استفاده در موارد مختلف هستند که در میان تعداد زیاد آن‌ها چندین گونه محبوب تر وجود دارد. از جمله این نوشیدنی‌های محبوب آب انار است. انار یک میوه بسیار لذیذ و خوش طعم است که کمتر کسی می‌تواند از آن دل بکند. این میوه در شیوه‌های مختلفی استفاده می‌شود. با توجه به محبوبیت آن و استفاده بیش از حد از آن امکان ریختن آب انار یا خود انار بر سطوح مختلف بسیار زیاد است. به همین دلیل لازم است تا با پاک کردن لکه انار از سطح فرش آشنایی پیدا کنید تا بتوانید بدون هر گونه نگرانی بابت ماندن لک انار بر سطوح مختلف از خوردن آن لذت ببرید.

همچنین بخوانید…

پاک کردن لکه شکلات از سطح فرش

روش های مختلف پاک کردن لکه انار از سطح فرش

شیوه های بسیازر زیادی برای پاک کردن لکه انار از سطح فرش وجود دارد که به صورت خانگی انجام می‌شود. ما در اینجا به چند شیوه کاربردی تر اشاره خواهیم کرد. در ابتدا توجه به این نکته مهم است که آب انار با توجه به رنگ قرمز و غلیظی که دارد امکان جای گذاشتن لکه‌های قرمز بر روی فرش را ایجاد می‌کند، بنابراین در پاک کردن لکه‌های انار سرعت عمل بسیار اهمیت دارد. اصلی ترین و کاربردی ترین راه حل در این زمینه استفاده از محلول آب سرکه است که با استفاده از پارچه سفید و تمیز می‌توان لکه‌های آب انار را پاک کرد. همچنین می‌توانید مقداری شامپو به این محلول اضافه کرده تا در پاک کردن بهتر و مناسب تر آن تاثیر داشته باشد.

روش دوم برای پاک کردن لکه کنار از سطح فرش استفاده از آب سرد است. شما می‌توانید با استفاده از آب سرد به رقیق شدن آب انار ریخته شده بر روی فرش کمک کنید. سپس می‌توانید از ماده‌های شوینده یا مایع ظرف‌شویی برای پاک کردن لکه از روی فرش استفاده کنید. شما باید به مدت ۳ دقیقه آب سرد را در قسمت مربوطه به صورت ماندگار بگذارید و پس از سه دقیقه از مواد شوینده استفاده کنید. استفاده از پارچه نخی تمیز می‌تواند در بهتر تمیز شدن لکه انار تاثیر داشته باشد. دقت کنید که برای استفاده از این روش‌ها باید مطمئن شوید که ترکیب‌های موجود در محلول پاک کننده یا مواد پاک کننده تاثیر مخربی بر روی فرش شما نداشته باشد.

تهیه و تالیف : کارشناسان قالیشویی گل ابریشم

دیدگاه ها غیرفعال است