از بین بردن لکه بستنی از روی فرش - قالیشویی گل ابریشم

از بین بردن لکه بستنی از روی فرش


بستنی یکی از خوراکی های خوشمزه است که محبوبیت بالایی در بین افراد با رده های مختلف سنی دارد و می توان گفت همه افراد از این خوراکی خوششان می آید. بستنی ها امروزه از تنوع بالایی برخوردار هستند و در طعم و رنگ های مختلفی ساخته می شوند. به همین دلیل اگر این خوراکی خوشمزه روی فرش ریخته شود باعث ایجاد دردسر می شود و بسته به نوع و رنگ فرش می تواند مشکلات متفاوتی را برای افراد ایجاد کند. از بین لکه بستنی از روی فرش دارای نکات و روش مختلفی است که در ادامه در این مقاله در نظر داریم شما را با آن ها آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

نکات مهم برای از بین بردن لکه بستنی از روی فرش

فرش ها دارای انواع مختلفی هستند و از جنس های مختلفی ساخته می شوند. همین طور آن ها دارای ویژگی ها و خصوصیات مخصوص خود هستند و از تنوع رنگی بالایی نیز برخوردار هستند. فرش های دستبافت و فرش های ماشینی دارای الیاف و بافت مختلفی هستند به همین دلیل در زمان از بین بردن لکه بستنی از روی فرش حتما دقت داشته باشید که بر اساس تفاوتی که با هم دارند عمل کنید و از روش های مخلتفی برای این کار استفاده کنید. در حالت کلی فرش های ماشینی به علت داشتن الیاف مصنوعی مثل پلی استر، پلاستیک و غیره میزان تحمل بالایی به نسبت فرش های دستبافت با الیاف طبیعی در مقابل روش های تهاجمی دارند و می توان به راحتی با مواد شیمیایی مختلف اقدام به لکه بری آن ها کرد.

صفر تا صد نانوشویی فرش

نانوشویی یکی از شیوه‌های لکه‌برداری و شستن فرش‌های کثیف است. این مطلب دربرگیرنده اطلاعات کامل و دقیق درباره مزایای نانوشویی فرش است …

بهترین روش های از بین بردن لکه بستنی از روی فرش

قبل از معرفی بهترین روش های از بین بردن لکه بستنی از روی فرش باید بگوییم که در وهله اول تا جایی که ممکن است لکه بستنی را از روی فرش پاک کنید. برای این کار به محض ایجاد لکه از یک قاشق استفاده کرده و باقیمانده بستنی را از روی فرش جمع کنید.

ترکیب مایع ظرفشویی و سرکه

ابتدا در یک کاسه آب ولرم یک یا چند قطره مایع ظرفشویی بریزید و بعد از آن سرکه را به این ترکیب اضافه کنید.

از یک پارچه یا حوله تمیز استفاده کنید و آن را به محلول زده و به محل لکه بستنی بمالید. این ترکیب را به طور مستقیم روی لکه بستنی نریزید چرا که ممکن است موجب پخش شدن آن شود.

بعد از این که این کار را به مقدار کافی انجام دادید و لکه را با این محلول احاطه کردید، بگذارید ده الی پانزده دقیقه در همان حالت باقی بماند تا به طور کامل در لکه حل شود.

در آخر با استفاده از دستمال کاغذی سفید، رطوبت فرش را جذب کنید. در این مرحله تا از بین رفتن خیسی فرش به این کار ادامه دهید تا کاملا خشک شود. همچنین دقت کنید که دستمال کاغذی را روی فرش نمالید بلکه به صورت حرکت بالا و پایین این کار را انجام دهید.

از بین بردن لکه بستنی از روی فرش - قالیشویی گل ابریشم

استفاده از پراکسید هیدروژن

این روش یک روش تهاجمی است و فقط در صورت ناموفق بودن روش قبلی از آن استفاده کنید. برای این کار ابتدا دستکش بپوشید و محلول پراکسید هیدروژن را روی لکه بریزید. بعد از آن بگذارید در حدود یک ساعت بر روی لکه باقی بماند. در مرحله بعدی از یک دستمال تمیز برای جذب کردن رطوبت فرش استفاده کنید. در نهایت بعد از از بین رفتن لکه بستنی، محل لکه را مثل روش قبلی با دستمال کاغذی خشک کنید.

کمک گرفتن از قالیشویی های معتبر

بهترین روش برای جلوگیری از هر نوع آسیب و تغییر رنگ در فرش و از بین بردن لکه بستنی از روی آن، کمک گرفتن از قالیشویی های معتبر و با تجربه است. چرا که با روش های استاندارد و مناسبی که در این قالیشویی ها برای لکه بری استفاده می کنند می توانید از بابت سالم ماندن و تمیز شدن کامل فرش خود مطمئن باشید.

از بین بردن لکه بستنی از روی فرش - قالیشویی گل ابریشم

سخن پایانی

از بین بردن لکه بستنی از روی فرش مثل دیگر لکه های می تواند باعث دردسر و مشکل شود. به خصوص اگر بستنی دارای رنگ خاصی بوده و بر روی بخش کمرنگ فرش های دستبافت و با ارزش ریخته شود. روش های مختلفی برای پاک کردن لکه بستنی از روی فرش وجود دارد که در این مقاله شما را با بهترین آن ها آشنا کردیم، امیدواریم توانسته باشیم کمک هرچند کوچکی در این زمینه به شما کرده باشیم.

سفارش آنلاین


قالیشویی گل ابریشم با سرویس دهی به سراسر تهران با ناوگان حمل و نقل مسقف و ایمن. همین حالا با ثبت سفارش آنلاین، از امکان حمل و نقل رایگان بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *