محاسبه هزینه شستشوی فرش - قالیشویی گل ابریشم

محاسبه هزینه شستشوی فرش


آشنایی با نحوه محاسبه قیمت شستشوی فرش و عوامل تاثیرگذار بر آن

شستشوی فرش یکی از ضروری‌ترین اقدامات نظافتی منزل است که به قالیشویی سپرده می‌شود. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که محاسبه هزینه شستشوی فرش به چه نحوی انجام می‌شود، چه نکاتی در نظر گرفته می‌شود و از کجا باید متوجه شویم هزینه شستشوی فرش چقدر است.

در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره محاسبه هزینه شستشوی فرش در اختیار شما قرار دهیم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

معیار محاسبه هزینه شستشوی فرش

  • تاثیر متراژ فرش بر هزینه شستشو

اصلی‌ترین ملاک برای تعیین هزینه شستشوی فرش متراژ آن است. هزینه شستشوی فرش بر اساس متر مربع تعیین می‌شود و قبل از شروع اقدامات شستشو به مشتری اعلام می‌شود. پس شما می‌توانید هزینه شستشوی فرش‌های منزل خود را تخمین بزنید.

نکاتی برای نگهداری بهتر از فرش

قرار گرفتن قالی در زیر در، ساییده شدن آن را به همراه دارد. اگر به دلیل کم بودن فضا در خانه مجبور هستید قسمتی از فرش را در زیر…
  • تاثیر جنس فرش بر هزینه شستشو

یکی دیگر از مواردی که بر هزینه شستشوی فرش تاثیر می‌گذارد جنس الیاف آن است. فرش دستبافت با الیاف طبیعی و سازگار با بدن انسان بافته می‌شود؛ در حالی که برای بافت فرش ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود.

قاعدتا نوع شوینده‌ای که برای شستن فرش دستبافت و ماشینی استفاده می‌شود با هم تفاوت دارد و همین ویژگی موجب تغییر هزینه شستشوی آن‌ها می‌شود.

بهتر است بدانید شستشوی فرش دستبافت نیاز به شوینده‌ای درجه یک و مرغوب دارد که رنگ الیاف آن را تغییر ندهد. هزینه تهیه کردن شوینده‌ای با این ویژگی‌ها ممکن است بالا باشد و تعرفه شستشوی فرش را تحت تاثیر قرار بدهد.

با اینکه برای شستن فرش ماشینی هم باید از شوینده مرغوب استفاده شود تا الیاف آن آسیب نبیند، اما انتخاب شوینده مورد نیاز برای فرش دستبافت نیاز به حساسیت بیشتری دارد. با این توضیحات مشخص می‌شود جنس الیاف فرش و ماشینی یا دستبافت بودن آن بر محاسبه هزینه شستشوی فرش تاثیر می‌گذارد و هزینه شستن فرش دستبافت را بالاتر می‌برد.

  • نوع شستشو فرش

یکی دیگر از عواملی که هزینه شستشوی فرش دستبافت و ماشینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، انتخاب نوع شستشو است. به طو مثال ممکن است روی فرش لکه جوهر، لاک یا چسب ایجاد شده باشد و لازم باشد کارکنان قالیشویی با استفاده از یک حلال مناسب آن لکه را پاک کنند، سپس برای شستشوی فرش اقدام کنند. در این صورت هزینه لکه‌برداری و شستشوی فرش بالاتر می‌رود.

همچنین ممکن است فرش بیش از اندازه کثیف و لکه‌دار باشد و نیاز به شوینده یا زمان بیشتری برای تمیز کردن آن داشته باشیم که در این صورت هم نحوه محاسبه هزینه شستشوی فرش تحت تاثیر قرار می‌گیرد و به مشتری اعلام می‌شود.

محاسبه هزینه شستشوی فرش - قالیشویی گل ابریشم
  • تاثیر ارزش فرش بر هزینه شستشو

عامل با اهمیت دیگری که نحوه محاسبه هزینه شستشوی فرش را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ارزش و قیمت فرش است. فرش‌هایی که نفیس و گران‌قیمت هستند باید با حساسیت و توجه بیشتری لکه‌برداری و تمیز شوند تا حین انجام کار آسیبی به فرش‌ها وارد نشود و از ارزش آن کاسته نشود.

به همین دلیل اگر می‌خواهید فرش گران قیمت و نفیسی را به قالیشویی بسپارید، باید یک قالیشویی معتبر انتخاب کنید. همچنین منتظر اعلام هزینه‌ای بیشتر از فرش‌های معمولی باشید. معمولا هزینه شستشوی فرش‌های نفیس به صورت توافقی تعیین می‌شود.

قیمت‌گذاری شستشوی فرش توسط اتحادیه قالیشویی

یکی از نکات مهمی که درباره محاسبه هزینه شستشوی فرش باید بدانید این است که تعرفه شستشو فرش توسط اتحادیه قالیشویی تعیین می‌شود و به قالیشویی‌هایی که عضو اتحادیه هستند اعلام می‌شود. بنابراین قالیشویی نمی‌تواند شستشوی فرش را قیمت گذاری کند و مبلغ بیشتری از مشتریان دریافت کند. بنابراین امکان تخطی و دریافت هزینه مازاد برای قالیشویی‌های عضو اتحادیه قالیشویان وجود ندارد.

محاسبه هزینه شستشوی فرش - قالیشویی گل ابریشم

فرش‌ها را به کدام قالیشویی بسپاریم؟

قالیشویی گل ابریشم عضو رسمی اتحادیه قالیشویی است که از تمام مناطق تهران سفارش قبول می‌کند. این مجموعه مجهز به ماشین آلات و دستگاه‌های پیشرفته و به‌روز برای لکه‌برداری و شستن فرش است و از مرغوب‌ترین شوینده‌ها برای تمیز کردن فرش‌ها استفاده می‌کند.

در صورتی که فرش‌های دستبافت و ماشینی منزل خود را به این قالیشویی بسپارید می‌توانید اطمینان داشته باشید که فرش‌ها را بدون آسیب و تغییر رنگ در زمانی که به شما اعلام شده تحویل می‌گیرید. کارکنان قالیشویی تمام سعی خود را می‌کنند تا تعهد زمانی برای شستشوی فرش‌ها را رعایت کنند.

شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۶۹۴(۳۰ خط) و ۸۸۹۲۷۰۰۰(۲۰خط) آماده ثبت سفارش مشتریان است.

سفارش آنلاین


قالیشویی گل ابریشم با سرویس دهی به سراسر تهران با ناوگان حمل و نقل مسقف و ایمن. همین حالا با ثبت سفارش آنلاین، از امکان حمل و نقل رایگان بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *