پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش

در تمام خانه‌ها حداقل یک نفر وجود دارد که یا محصل است یا با لوازم تحریر و نوشتاری کار می کند. این لوازم در انواع مختلفی وجود دارد که از پر مصرف‌ترین آن‌ها انواع خودکار محسوب می شود. جوهر خودکار می تواند به دلایل مختلفی بر روی سطوح مختلف از جمله فرش ریخته شود. همچنین می توان به جوهری که برای خوش‌نویسی استفاده می شود هم اشاره کرد که جزء بدترین لکه های موجود است که پاک کردن آن بسیار مشکل می باشد. در ادامه برای پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش چند روش کاربردی معرفی خواهیم کرد که می توانید از آن‌ها در مواقع لازم استفاده کنید.

چند روش کاربردی برای پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش

چند روش کاربردی برای پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش

با توجه به این نکته که پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش بسیار سخت و در مواردی غیر ممکن است بهتر است که برای این کار به کارشتاسان با تجربه در قالیشویی ها مراجعه کنید. ولی این تنها راه ممکن نیست و می توانید خودتان هر با استفاده از روش هایی اقدام به پاک کردن لکه جوهر از سطح فرش نمایید. برای این کار می توانید از مقداری شامپو فرش به همراه الکل صنعتی و نرم کننده استفاده کنید. این مواد را داخل آب ریخته و یک محلول درست کنید. سپس این محلول را با یک دستمال نخی تمیز روی قسمتی از فرش که حاوی لکه است بکشید. این کار را بطور مداوم انجلام دهید تا لکه پاک شود. با استفاده از این روش ممکن است لکه جوهر به طور کامل پاک نشود و در مواقعی به دلیل استفاده از الکل صنعتی به رنگ های فرش شما آسیب برسد. پس ما روش دوم را به شما توصیه می کنیم.

پاک کردن لکه انار از سطح فرش

نوشیدنی ها از جمله آشامیدنی‌های محبوب و مورد علاقه برای استفاده در موارد مختلف هستند که در میان تعداد زیاد آن‌ها چندین گونه محبوب تر وجود دارد. از جمله این نوشیدنی های محبوب آب انار است. انار یک میوه بسیار لذیذ و خوش طعم است که کم‌تر کسی می تواند از آن دل بکند.

در روش دوم شما از پاک کننده‌های ملایم مثل شامپو بچه استفاده خواهید کرد. دقت کند که سرعت غمل در این زمینه بسیار مهم است. ابتدا دستمال حوله‌ای را بر روی جوهر ریخته شده قرار دهید تا تا مقداری را به خود جذب کند. سپس مقداری شامپو بچه بر روی قسمت حاوی جوهر بریزید و چند لحظه صبر کنید تا به تمام قسمت ها منتقل شود. پس از گذشت چند دقیقه دستمال حوله ای را به کمی آب گرم آغشته کرده و بر روی سطح جوهر روی فرش قرار دهید تا جوهر را به خود جذب کنند. در نهایت مقداری آب گرم بر روی مکان حاوی جوهر بریزید و با یک دستمال حوله‌ای یا دستمال نخی آنرا پاک کنید.

دیدگاه ها غیرفعال است