پاک کردن ادرار از سطح فرش

مقدمه

امروزه نگهداری از حیوانات خانگی تا حدود زیادی در بین مردم کشور ما زیاد شده است. برای کسانی که از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه نگهداری می کنند یا کودکان کوچکی دارند، بسیار پیش خواهد آمد تا شاهد ریختن لکه های ادرار بر روی فرش یا سطوح مختلف در خانه شان باشند. لکه ادرار یکی از سخت ترین لکه ها بر روی فرش است که به راحتی پاک نخواهد شد. بعلاوه تاثیر بدی بر روی شکل ظاهری فرش شما می گذارد. پس بهتر است از طریق یکی از راه حل های زیر نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید.

پاک کردن لکه شکلات از سطح فرش

شکلات از جمله خوراکی های بسیار محبوب است که در انواع مختلفی وجود دارد. می توان شکلات ها را در حالت مایع و جامد، به صورت ترکیبی با دیگر تنقلات استفاده کرد. هر کدام از این شکل های شکلات طعم و مزه خاص خود را دارد که علاقه مندان مخصوص به خود را خواهد داشت ….

پاک کردن لکه ادرار

پاک کردن لکه ادرار با استفاده از یک محلول

برای پاک کردن این نوع لکه از روی فرش می توانید از یک محلول استفاده کنید. این محلول یک راه حل خانگی برای پاک کردن لکه ادرار ست که مشکل مورد نظر را به طور کامل رفع می کند. این محلول حاوی آب، وایتکس، سرکه از نوع سفید و مقداری شامپو فرش است. این مواد را در مقادیر مشخصی با هم ترکید کنید و بر روی قسمت مورد نظر ریخته و با یک دستمال مناسب لکه را به راحتی پاک کنید. پاک کردن را تا زمانی انجام دهید که رنگ فرش به رنگ اولیه بازگردد و محلول بر روی فرش خشک شود. به همین راحتی می توانید لکه ادرار را از روی فرش پاک کنید. برخی افراد از یکسری مواد اضافی مانند پراکسید هیدروژن استفاده می کنند. این ماده در صورتی که لکه هنوز وجود داشت می تواند به طور کامل آن را برطرف کند. این روش در زمان های کوتاه مدت برای این کار بسیار مناسب خواهد بود و خیلی سریع اقدام به پاک کردن لکه ادرار مورد نظر خواهد کرد

روش دیگر برای پاک کردن لکه ادرار از سطح فرش

برای پاک کردن لکه ادرار از سطح فرش می توانید از روش های دیگری هم استفاده کنید. در مرحله اول یک پارچه را بر روی لکه ادرار بمالید. برای این کار پارچه را بر روی لکه بگذارید و بردارید، جوری که لکه به قسمت های دیگر فرش منتقل نشود. یک محلول حاوی یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و دو فنجان آب سرد، همراه با یک قاشق غذاخوری سرکه سفید درست کنید. با استفاده از یک پارچه خشک این محلول را بر روی لکه ادرار بریزید و لکه را پاک کنید. انقدر این کار را تکرار کنید تا لکه به طور کامل پاک شود.

تهیه و تالیف : کارشناسان قالیشویی گل ابریشم

دیدگاه ها غیرفعال است