تماس فوری

سفارش آنلاین

پاک کردن لکه شمع از سطح فرش

پاک کردن لکه شمع از سطح فرش

پاک کردن لکه شمع از فرش

مقدمه

پاک کردن لکه شمع از فرش با توجه به استفاده فراوان از شمع ها در جشن های مختلف مثل تولد یا به دلایل دیگر، نیاز می شود. بعلاوه اشخاصی که در کار طراحی و ساخت شمع ها هستند، کار های زیادی با موم آب شده انجام می دهند که امکان دارد مقداری از آن را روی فرش ها یا مکان های دیگر بریزند. در اینگونه مواقع نیاز به استفاده از روش هایی برای پاک کردن لکه شمع از فرش یا از قسمت های دیگر است. در اینجا به طور کامل در مورد این روش ها صحبت خواهیم کرد.

شیوه درست پاک کردن لکه شمع از فرش

با توجه به استفاده از موم برای ساختن شمع و کاربرد آن می توان گفت که بهترین شیوه برای پاک کردن شمع از فرش، آب کردن موم یا گرم کردن آن است تا به حالت مایع تبدیل شود. برای استفاده از این روش می توانید از کاغذ های قابل بازیافت یا حوله های کاغذی در کنار یک وسیله حرارت دهنده مثل اتو یا سشوار استفاده کنید.

جهت انجام این روش باید دولایه از این حوله های ماغذی یا کاغذ ها را بر روی شمع ریخته شده بگذارید. سپس اتو یا سشوار را بر روی بیشترین درجه خود تنظیم کنید. پس از آن اتو یا سشوار را بر روی قسمت مورد نظار قرار داده تا موم به طور کامل آب شود. در صورت استفاده از سشوار باید از یک فاصله مشخص حرارت تولید شده را بر روی قسمت شمع تنظیم کنید.

پاک کردن لکه شمع از سطح فرش

حرارت تولید شده موم یا شمع را آب کرده و حوله کاغذی  آن را به طور کامل به خود جذب می کند. برای پاک کردن کامل شمع از روی پرده های ضخیم یا فرش این روش را باید چندین مرتبه تکرار کنید. ولی دقت کنید که برای پاک کردن شمع از روی دیگر پارچه های قابل شستشو و پلاستیکی نباید مدت زمان زیادی از حرارت اتو یا سشوار استفاده کرد.

برای پاک کردن لکه شمع از این نوع پارچه ها باید از میزان حرارت کمتری استفاده کنید. دقت کنید که با یکبار انجام اینکار برای این نوع پارچه ها، شمع به طور کامل پاک می شود و نیازی به تکرار دوباره نخواهد بود. از دیگر توصیه ها در این زمینه استفاده از اتو خشک برای اطمینان از صدمه نرسیدن به پارچه است. به همین سادگی می توانید لکه های شمع را از روی فرش، پرده و دیگر پارچه ها پاک کنید .

تهیه و تالیف : کارشناسان قالیشویی گل ابریشم

مدیر سایت
مدیر سایت
مدیر سایت قالیشویی ممتاز گل ابریشم آماده پاسخگویی به کلیه پرسش های شما در رابطه با خدمات شرکت قالیشویی گل ابریشم در سریع ترین زمان ممکن. شماره‌های تماس 0218694 و 88927000 با سی خط ویژه تماس از سراسر تهران، برای دریافت اطلاعات تماس و آدرس دفتر ما صفحه تماس با ما را مشاهده کنید و یا سفارش خدمات خود را به صورت سفارش آنلاین ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *