_

قالیشویی ممتاز گل ابریشم اصلاح پارگی فرش

کلیه کارهای مربوط به مرمت، بازسازی و اصلاح پارگی فرش بصورت کاملا تخصصی توسط قالیشویی گل ابریشم انجام می‌شود. برای اطلاع بیشتر از نحوه ارائه خدمات مطلب زیر را مطالعه کنید.

  • نوبت دهی و پیگیری سفارشات بصورت آنلاین و تلفنی
  • پاسخ گویی تلفتی ۲۴ ساعته
  • انجام پروسه براق شویی در تمام فرش ها
  • ارائه فاکتور کامپیوتری و رسمی
  • دستگاه های تمام اتوماتیک همراه با بهترین متریال شستشو
اصلاح پارگی فرش ها بطور تخصصی

مرمت پارگی کنار قالی

در پارگی کنار قالی ۳ طرف قسمتی که مرمت می‌گردد، فرش قرار دارد و طرف دیگر آن شیرازه است. در این نوع پارگی، بعد از چله کشی و گذاشتن چند چله به منظور شیرازه، القاج (پود کشی) می‌کنند. در این حالت، بهتر است پود کشی به صورت منفصل و در یک طرف قالی انجام گیرد که بعد از پودکشی آن را به کارگاه وصل می‌کنند و بعد هر سه گوشه آن را از نخ چله اضافی تمیز می‌کنند و گره های اضافی آن را درآورده و سر پودهای خود قالی را چیده و آن‌ها را نیز تمیز می‌نمایند.

اگر قالی تخت باشد، یک رج پود را به صورت عکس دفعه قبل از تار عبور داده و سر پود را دور شیرازه پیچیده و با خامه ای که داخل سوزن قرار دارد، از کمی پایین تر از شیرازه پاره شده، داخل شیرازه نموده و از سر پاره شیرازه می‌آورند و آن را دور پود و ۴ تار شیرازه معین مخصوص بافت شیرازه قالی می‌پیچانند.

اگر قالی لول باشد، بعد از رد کردن پود کلفت از لا به لای تارها، پود نازک را نیز کشیده و سپس عمل شیرازه پیچی را انجام می‌دهند. در قالی نیم لول نیز دو پود یک اندازه و به صورت برعکس یکدیگر از میان تارها عبور داده و شیرازه پیچی را انجام می‌دهند.

عمل مرمت پارگی و از بین رفتن قسمتی از فرش به صورت عرضی :

قالی را از پشت بر روی میز پهن نموده، ابتدا دو قسمت فرش را به صورت جداگانه هستند، یک قسمت را که با میخ و اگر فرش ریز بافت باشد، با سوزن از عرض بر روی چارچوب بزرگ (کارگاه) نصب می‌کنند. قسمت پایینی فرش را نیز به همان صورت مذکور در بالا با میخ به کارگاه می‌گویند. البته باید این دو تکه جدا شده از فرش به اندازه آسیب دیدگی (رج‌های از بین رفته) از هم فاصله داشته باشند. سپس این دو تکه را با سوزن و نخ چله با نخ دو گره، به صورت زیگزاگ به هم می‌دوزند و پس از آن متناسب با نوع قالی، تارکشی و پود کشی را انجام داده و عمل گره زدن را انجام می‌دهند.
ترمیم پارگی وسیع و کوچک

فرشی که به سبب آسیب یا آبدیدگی و یا سوختگی قسمتی از آن پاره شده باشد، نیاز به تعمیر اساسی دارد؛ برای این کار، نخست باید فرش را آماده کرد.
شیوه آماده سازی فرش : فرش را از پشت بر روی زمین پهن کرده و از آنجا که قسمت سوراخ شده فرم خاصی ندارد، آن را بر مبنای نوع سوراخ با قیچی بریده به صورت مربع یا مستطیل در می آورند. پس از آن به تارکشی و پود کشی می‌پردازند.

طریقه عمل :

قالی را از پشت بر روی زمین پهن نموده با چاقو یا تیغ موکت بری و یا قیچی اطراف قسمت مرمتی را می‌برند.