عوامل زنده آسیب رسان به فرش

عوامل زنده آسیب رسان به فرش

۷۵عوامل زنده آسیب رسان به فرش – انسان و آسیب رسانی به فرش

عوامل بسیار زیادی می توانند به فرش آسیب برسانند . تقریبا هرچیزی ممکن است در شرایط خاص خودش، به فرش آسیب برساند . حال این عوامل مختلف شامل دو دسته کلی می شوند . عوامل زنده که با واسطه یا بدون واسطه به فرش آسیب می زنند و عوامل غیر زنده که شامل دسته بزرگی از عوامل محیطی ما می شوند . در این میان انسان جزو دسته عوامل زنده آسیب رسان به فرش حساب می شود . شاید برایتان جالب باشد که خود ما با سهل انگاری هایمان آسیب زیادی به فرشهایمان می زنیم . حتی بدون اینکه متوجه باشیم .

انسان از یکسو سازنده محیط اطـراف خود می باشد و از طـرفی دیگر با سهل انگاری، باز یکی از عوامل مهم تخریب محیط خود نیز به شمار می آید . در مورد قالی لازم به ذکر است؛ با مواردی همچون عدم دقت در حمل و نقل قالی ها، رعایت نکردن اصول بهداشتی و  بعضا نکات ایمنی، انبار کردن غیر اصولی و استفاده نادرست از مواد شیمیایی مختلف جهت منظورهای خاصی مثل دواشور نمودن قالی و … موجب کاهش عمر قالی و در نهایت از بین رفتن آن می شود .

ما به عنوان صاحب قالی، باید علاوه بر اینکه به آن آسیبی نمی رسانیم، برای حفظ هرچه بهتر آن نیز کوشا باشیم . پس به عنوان موضوع اول باید از مواردی که ذکر شد اجتناب کنیم و در مقابل، فرش را در برابر انواع و اقسام آسیب رسان های زنده و غیر زنده حفظ کرده و در بالا بردن عمر آن کوشا باشیم .

در مقاله های بعدی به بررسی دیگر عوامل زنده و غیر زنده آسیب رسان به فرش خواهیم پرداخت تا با شناخت هرچه بهتر آن ها بتوانیم در حفظ و نگهداری قالی های خود موفق عمل کرده و تا جای ممکن به مشکلاتی از این قبیل برخورد نکنیم .

 

تهیه و تالیف : کارشناسان قالیشویی گل ابریشم

مدیر سایت
مدیر سایت
مدیر سایت قالیشویی ممتاز گل ابریشم آماده پاسخگویی به کلیه پرسش های شما در رابطه با خدمات شرکت قالیشویی گل ابریشم در سریع ترین زمان ممکن. شماره‌های تماس 0218694 و 88927000 با سی خط ویژه تماس از سراسر تهران، برای دریافت اطلاعات تماس و آدرس دفتر ما صفحه تماس با ما را مشاهده کنید و یا سفارش خدمات خود را به صورت سفارش آنلاین ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button