حشرات آسیب رسان به فرش

حشرات آسیب رسان به فرش

۷۰انواع حشرات آسیب رسان به فرش و دلیل اهمیت آن ها

عوامل آسیب رسان به فرش ها شامل دو دسته کلی می شوند که شامل عوامل غیر زنده و عوامل زنده می شود . در میان عوامل زنده آسیب رسان به فرش، حشرات از اهمیت خاصی برخورداند. چراکه گوناگونی و نحوه آسیب رسانی آن ها به فرش دارای گستره وسیعی است و نیازمند آگاهی کافیست تا بتوان با آن مقابله نمود. حشرات از خطرناک ترین دشمنان مواد آلی هستند و همانطور که می دانید محیط های گرم و مرطوب، محل بسیار خوبی برای زندگی و رشد آن ها محسوب می گردد.

این حشرات انواع گوناگونی دارند و با توجه به موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و عوامل دیگر می توانند متفاوت باشند . برای مثال هر منطقه ی جغرافیایی و یا آب و هوایی، سوسک های مختص خودش را دارد که این تفاوت می تواند در رنگ، اندازه و یا نژاد آن ها باشد. از عمده حشرات آسیب رسان به فرش می توان ماهی نقره ای معروف به تی سانورا، جیرجیرک، ملخ، سوسک های حمام، موریانه و سوسک سیاه قالی را نام برد که هرکدام به نحوی مشکلاتی جدی برای قالی در بر خواهند داشت.

اما مهمترین و بدترین ۀسیب رسان به فرش، بیدها هستند. بیدها به خودی خود از پشم های قالی تغذیه نمی کنند، اما لاروهای آن ها با خوردن پشم، پوست، خز، پر و الیاف ابریشم، رشد کرده و به مرحله بلوغ می رسند تا چرخه بقای نسل خود را تکمیل کنند. بید ماده در میان پشم های قالی تخم گذاری می کند و این عمل تا ۴۰ نسل هم قابل ادامه است. در صورتی که به قالی ها رسیدگی نشود و برای پیشگیری از بید افتادن آن تدبیری صورت نگیرد ، شاید این حشرات حجم بسیار زیادی از آن را از بین ببرند. بهترین را مقابله با این حشرات نظافت فرش و استفاده از نفتالین در هنگام انبار کردن آن هاست .

 

تهیه و تالیف: کارشناسان قالیشویی گل ابریشم

مدیر سایت
مدیر سایت
مدیر سایت قالیشویی ممتاز گل ابریشم آماده پاسخگویی به کلیه پرسش های شما در رابطه با خدمات شرکت قالیشویی گل ابریشم در سریع ترین زمان ممکن. شماره‌های تماس 0218694 و 88927000 با سی خط ویژه تماس از سراسر تهران، برای دریافت اطلاعات تماس و آدرس دفتر ما صفحه تماس با ما را مشاهده کنید و یا سفارش خدمات خود را به صورت سفارش آنلاین ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button