رنگ فرش و اتاق های کوچک

رنگ فرش و اتاق های کوچک

۶۷انتخاب رنگ فرش برای اتاق های نسبتا کوچکتر

پیش تر هم به نکاتی در این زمینه اشاره شده. اتاق های کوچکتر خانه می توانند با چند تکنیک مختصر ، بزرگتر به نظر بیایند. اصولا رنگ های روشن در هر جایی به بزرگتر دیده شدن اجسام و وسائل کمک شایانی می کنند. برای مثال دو گلدان را در نظر بگیرید. یکی سفید و یکی سیاه است. کدامیک بزرگتر به نظر می آید؟قطعا از نظر اندازه با هم کاملا برابر هستند اما از نظر بصری گلدان سفید رنگ بزرگتر به نظر می رسد. برای همین است در صنعت پوشاک هم، به افراد چاق پیشنهاد می شود رنگ های تیره تر بپوشند. چراکه پوشیدن رنگ های روشن باعث می شود چاقی آن ها خیلی به نظر برسد. حال که درک بهتری از رنگ های روشن داریم، به خوبی آگاه هستیم که این رنگ های روشن در صورتی که داخل یک اتاق کوچک به کار گرفته شوند، فضای بزرگتری را در آن اتاق به تصویر خواهند کشید.

جدا از انتخاب وسائل اتاق، فرش و کف از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. از آن جا که فرش به صورت یکپارچه، مساحت نسبتا زیادی از کف را پوشش می دهد، در بزرگ و کوچک به نظر رسیدن اتاق، نقش بسیار تاثیرگذاری را ایفا می کند. هرچه رنگ فرش روشن تر باشد، و مساحت بیشتری از اتاق را در بر بگیرد، اتاق هم بزرگتر به نظر خواهد رسید. البته باید به این نکته ااشاره کرد که در اتاق های کوچک، بهتر است حاشیه فرش نسبت به دیوارهای اتاق، چیزی حدود ۳۰ سانتیمتر فاصله داشته باشد. از طرفی هم در نظر داشته باشید نقوش و طرح فرش نباید پیچیده و شلوغ باشد و تا جایی که امکان دارد باید از طرح های ساده تر استفاده نمود. چرا که طرح های پیچیده و شلوغ، تاثیر عکس بر روی فرآیند بزرگنمایی اتاق خواهند گذاشت.

 

تهیه و تالیف: کارشناسان قالیشویی گل ابریشم

مدیر سایت
مدیر سایت
مدیر سایت قالیشویی ممتاز گل ابریشم آماده پاسخگویی به کلیه پرسش های شما در رابطه با خدمات شرکت قالیشویی گل ابریشم در سریع ترین زمان ممکن. شماره‌های تماس 0218694 و 88927000 با سی خط ویژه تماس از سراسر تهران، برای دریافت اطلاعات تماس و آدرس دفتر ما صفحه تماس با ما را مشاهده کنید و یا سفارش خدمات خود را به صورت سفارش آنلاین ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button