سوالات متداول

در این قسمت سوالات پر تکرار مشتریان شرکت قالیشویی گل ابریشم تهران درج شده و پاسخ آنها در زیر سوال آمده است. اگر شما هم سوالاتی در رابطه با خدمات شرکت دارید، می توانید از این قسمت استفاده کرده و به پاسخ سوال خود برسید. چنانچه سوال خود را در این قسمت مشاهده نمیکنید می توانید در انتهای برگه سوال خود را مطرح کنید تا به لیست سوالات متداول اضافه شود تا کاربران بتوانند از پاسخ سوال مشابهی که دارند را در این قسمت به دست بی آوردند. با تشکر از همراهی شما مشتریان محترم.

برای اعزام سرویس کار به محل برای جمع آوری فرش از قبل با شما مشتری محترم هماهنگی های لازم انجام خواهد شد. اما با توجه به زمان ثبت سفارش شما، اصولاً در روز ثبت سفارش و یا ۲۴ ساعت بعد از ثبت سفارش، سرویسکاران ما به محل شما اعزام خواهند شد.

مشتری گرامی شرکت قالیشویی گل ابریشم هیچ شعبه ای نداشته و هیچ مسئولیت در قبال شعبات جعلی که با سوء استفاده از برند قالیشویی گل ابریشم کلاه برداری می کنند نداشته و ندارد. قالیشوی گل ابریشم فقط با شماره ۸۶۹۴-۰۲۱ آماده ارائه خدمات به شما مشتریان محترم می باشد.

تحویل فرشها اصولا در ۴۸ یا ۷۲ ساعت پس از جمع آوری انجام می شوند. اگر کارشناسان ما پس از بررسی تشخیص دهند که فرش شما علاوه بر شستشو نیاز به خدمات تکمیلی خاصی نیز دارد بعد از اطلاع رسانی به شما و دریافت تاییده برای رفع کلیه مشکلات فرش از شما مشتری محترم زمان تحویل چند روز به تعویق می افتد.

مشتری عزیز، شرکت قالیشویی گل ابریشم نگرانی های شما را درک کرده و این اطمینان را به شما عزیزان میدهد که این شرکت با استفاده از کارشناسان با تجربه شستشوی فرش و ماشین آلات شستشوی پیشرفته و مجهز به آخرین تکنولوژی شستشوی فرش آسیب های هنگام شستشو را به صفر رسانده و فرش شما را با نهایت پاکیزگی تحویلتان خواهد داد.

برای اطلاع دقیق از تعرفه خدمات شرکت قالیشویی گل ابریشم به قسمت تعرفه خدمات مراجعه کنید.

شرکت قالیشویی گل ابریشم با سابقه ای طولانی در صنعت فرش های دستبافت دارای تجهیزات و متخصصین با تجربه در صنعت فرش بهترین و معتبر ترین شرکت در خدمات ترمیم فرش ماشینی و مخصوصا دستبافت در استان تهران می باشد.

کاربر عزیز، قیمت گذاری بر روی فرشهای دستبافت، جاجیم و انواع گلیم پس از مشاهده و کارشناسی قیمت گذاری می شود.

طبق نرخ نامه اتحادیه شرکت‌های قالیشویی برای جمع آوری و ارسال فرش های مشتری حق سرویس از  آنها دریافت می‌کند، که این حق سرویس بر روی فاکتور شما محاسبه می‌شود. در صورتی که اگر برای خدمات فرش خود فرم سفارش آنلاین را پر کنید حق سرویس از شما دریافت نخواهد شد.

(نکته: سرویس رایگان با سفارش آنلاین به صورت پروموشن می‌باشد و فقط در برخی از ماه‌های سال فعال است)

کاربر گرامی فرش‌ها قبل از شستشو ابتدا توسط کارشناس بررسی می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود درصد خرابی یا عدم تمیز شدن فرش بعد از شستشو تقربا به صفر برسد. اگر مشتری از کیفیت شستشوی فرش راضی نباشد، همکاران ما با کمال احترام اقدام به جمع آوری فرش شما کرده و دوباره آن را برای کارشناسی و شستشوی به کارخانه ارسال خواهند کرد. قالیشویی گل ابریشم برای کلیه خدمات شستشوی خود این تضمین را می‌دهد که اولویت اول این شرکت جلب رضایت شما مشتری عزیز است.

کارت های تخفیف گل ابریشم در برخی از ماه های سال همراه با نوع سفارش مشتریان به آنان هدیه داده می‌شود. شرایط دریافت کارت های هدیه گل ابریشم در هر ماه در همین وبسایت به مشتریان اعلام می‌گردد.

از من بپرسید!

اگر سوال خود را در قسمت بالا مشاهده نکردید، با استفاده از فرم روبرو سوال خود را عنوان کرده تا در کمتر از ۲۴ ساعت پاسخ آن را دریافت کنید. مطرح کردن سوالات توسط شما مشتریان عزیز باعث رفع ابهامات و سوالات در ذهن کاربران و مشتریان دیگر خواهد شد. از اینکه ما را در تکمیل قسمت سوالات متداول همراهی می کنید متشکریم.

Call Now Button